A k t u a l n y
r e p e r t u a r

 
W k r ó t c e

 

 

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

C e n y   b i l e t ó w

 

 

Częstochowa w kadrze

XI edycja konkursu
na amatorski film wideo

 

 

 

Jesteś gościem...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOC REKLAMOŻERCÓW

 

 

 

W ramach 3 Nocy Kulturalnej Ośrodek Kultury Filmowej

zaprasza na pokaz najśmieszniejszych fragmentów

NOCY REKLAMOŻERCÓW

3 czerwca godzina 23.00 ( ok. 2 godzin 30 minut ) wstęp wolny

 

        Noc Reklamożerców

        To jedyna w swoim rodzaju panorama mód, trendów kulturalnych i najnowszych osiągnięć w reklamie, uznawanej za specyficzną formę sztuki filmowej. Impreza udowadnia, że filmy reklamowe nie są jedynie okazyjnymi wytworami, które prędzej czy później lądują na śmietniku, ale czasami bywają dziełami sztuki o dużej wartości artystycznej.
        Noc Reklamożerców to unikalny spektakl - obok festiwalu w Cannes jedno z największych, międzynarodowych świąt reklamy. Od 1991 roku spektakl ma w Polsce swoich wiernych fanów , których liczba z roku na rok stale wzrasta. Reklamożercy to pasjonaci i znawcy reklamy, to Młode Wilki Reklamy i Marketingu, studenci kierunków marketing, zarządzanie, komunikacja, kierunki lingwistyczne Rokrocznie spektakl gromadzi całe polskie środowisko reklamy, pracowników mediów, dziennikarzy, studentów i młodzież licealną. Wbrew pozorom nie jest to impreza branżowa, ale święto zarówno dla ludzi z reklamy, jak i dla szerokiej publiczności.        GENEZA PROJEKTU

        Reklamoteka Jean Marie Boursicot to największe na świecie archiwum filmów reklamowych. Posiada w swoich zbiorach ponad 500 000 filmów reklamowych z całego świata. Każdego roku do reklamoteki spływa 25 000 nowych filmów. Z tych właśnie filmów Jean Marie Boursicot komponuje kilkugodzinny spektakl, złożony wyłącznie z reklam.
        Noc Reklamożerców nie jest encyklopedycznym czy festiwalowym przeglądem. Reklamy najnowsze przeplatają się z archiwaliami, dzieła znakomite z esencją kiczu, filmy fantastyczne ze wzruszającymi, nagrodzone na międzynarodowych festiwalach z nigdy nie wyemitowanymi.
        Noc Reklamożerców ma już 26 lat- po raz pierwszy pojawiła się w 1980 roku i odtąd nie nie zatraciła swojej witalności.