Powrót na stronę główną Miejskiej Galerii Sztuki

Tiffany z dziadkami

Indiańskie inności

Piaskowe wycinanki

Koguciarnia

Teatrzyk lalkowy

Chcesz być zdrowy?
Wstań z kanapyProjekt realizowany przez Miejską Galerię Sztuki w CzęstochowieWspierany przez Urząd Miasta CzęstochowyWarsztaty plastyczno – edukacyjne dla dziadków i wnuków

,,ZRÓBMY TO RAZEM”      Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie inicjuje nowy, rodzinny projekt edukacyjno – warsztatowy adresowany do dwóch pokoleń: dziadków i wnucząt w wieku od 5 do 10 lat. Zamierzeniem organizatorów jest stworzenie warunków do wspólnego działania twórczego, w wyniku którego powstanie wspólne dzieło. Praca – zabawa sprzyjać może zacieśnianiu więzi między najmłodszymi a seniorami, a staraniem organizatorów będzie wytworzenie jak najcieplejszej atmosfery. Warsztaty będą miały odrębne tematy, na każdych wykonana zostanie inna praca artystyczna. Warsztaty prowadzone będą przez profesjonalistki - specjalistki od edukacji artystycznej, asystować im będą wolontariuszki studentki Wydziału Wychowania Artystycznego. Warsztaty są bezpłatne, organizatorzy zapewniają wszystkie materiały do realizacji zadań.

Program warsztatów „Zróbmy to razem” przygotowała:

Maria Drzewiecka - nauczyciel akademicki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie autorka wielu projektów i akcji plastycznych dla dzieci i młodzieży.